Susuz mahalle kalmayacak

Susuz mahalle kalmayacak
  • 0
  • 1309
  • 20 Nisan 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

 

Susuz mahalle kalmayacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Kulp ilçesine bağlı 1050 rakımlı Akçasır ve Koçkar Mahallelerinde yaşanan içme suyu sorununu çözüyor.

DİSKİ, Kulp ilçesi’ne bağlı 1050 rakımlı Akçasır Mahallesi Tekneval Mezrası ve Koçkar Mahallesi Zakone Mezrası’na içme suyu hizmetlerinin verilmesi amacıyla proje çalışması başlattı. DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, proje çalışması aşamasında vatandaşların görüşünü dinlemek için Akçasır ve Koçkar Mahalleri’ni ziyaret etti.

Tutşi’nin talimatıyla DİSKİ teknik ekibi Akçasır Mahallesi ve Koçkar Mahallesi Zakone Mezrası’nda ön etüd çalışması yaptı. Mezra halkının tüm hanelerinin su sıkıntısı yaşamaması için uygun bir kot zemininde yeni su deposunun yapılması ve başka alternatif kaynakların bulunup gerekli çalışmaların yapılması kararlaştırıldı.

Tutşi, Koçkar Mahallesi Zakone Mezrası’nın Kulp’a 35 kilometre uzaklıkta ve çok sarp bir coğrafyada yer aldığını belirterek, DİSKİ ekiplerinin her koşulda vatandaşlara hizmet götürmek için çalıştığını, içme suyu olmayan mahalleleri gündemlerine alarak gerekli çalışmayı yürüteceklerini açıkladı.

Şehir merkezi ve kırsal ayrımı yapmadan en iyi hizmeti sunmaya çalıştıklarına dikkat çeken Tutşi, “DİSKİ, en ücra mahallerimize kaliteli hizmet götürmek için gayret ediyor. Hemşehrilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda projelerimizi şekillendiriyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir