ESKİ MARDİN YOLU YENİLENİYOR

ESKİ MARDİN YOLU YENİLENİYOR
  • 0
  • 1344
  • 20 Nisan 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

 

ESKİ MARDİN YOLU YENİLENİYOR

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sur İlçesinde bulunan eski Mardin Yolu’nu yeni Mardin Yolu’na bağlayan 4,5 kilometrelik yolda genişletme ve yenileme çalışmaları için ihaleye çıktı.

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, 2021 yılı programına aldığı Sur İlçesindeki eski Mardin Yolu’nda yenileme çalışmaları için ihale gerçekleştirdi. Eski Mardin Yolu’nda bulunan Bağıvar Köprüsü’nden yeni Mardin Yolu’na kadar 4,5 kilometrelik bölümde yol genişletme, köprü, 500 metre fore kazıklı istinat duvarı ve sanat yapıları tamamen yenilecek.

Eski Tekel İçki Fabrikasının olduğu yerde bulunan alt geçit genişletilerek devamında bulunan Çarıklı mahallesine bağlantıyı sağlayan eski köprü yerine ise 71 metrelik yeni köprü yapılacak. Çalışmalar tamamlandığında 3 metre genişliğinde kaldırım, aydınlatma direkleri, 14 metre genişliğinde olacak yol, konforlu ve güvenli bir hale getirilerek vatandaşların hizmetine sunulacak.

Önceki gün saat 11.00’da DBB İhale Toplantı Salonu’nda yapılan ihaleye 19 firma katıldı. İhaleye katılan firmaların teklif mektupları açıklanarak dosyalarında eksiklik olup olmadığı incelendi. İhale Komisyonu, yapacağı değerlendirmelerin ardından kazanan firmayı kısa zamanda kamuoyuna açıklayacak. İhale kapsamında ayrıca, Sur İlçesinde bulunan Mervani Caddesi ile Bismil ve Hani merkez yollarında yenileme çalışmaları yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir