ERGANİLİLER ANTALYA’DA GÜÇ BİRLİĞİ YAPTI

ERGANİLİLER ANTALYA’DA GÜÇ BİRLİĞİ YAPTI
  • 0
  • 1143
  • 23 Nisan 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

ERGANİLİLER ANTALYA’DA GÜÇ BİRLİĞİ YAPTI

Antalya’da yaşayan Erganililer, aralarında birlik ve dayanışmayı sağlamak amacıyla dernek kurdu. Yapılan genel kurulda derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Hacı Söylemez getirildi.

 

DİYARBAKIR’IN Ergani ilçesinden Antalya’ya gidip yerleşen Erganililer, aralarında birlik ve dayanışmayı sağlamak ve sosyal projeler gerçekleştirmek amacıyla ‘Erganililer Birlik ve Dayanışma Derneği’ni kurdu.

Antalya’nın merkez Muratpaşa ilçesi Varlık Mahallesi’ndeki Özdemir Cafe’de yapılan derneğin genel kurulunda tek liste ile gidilen seçimde, Hacı Söylemez bşkanlığa getirildi. Söylemez, genel kurul sonrası yaptığı teşekkür konuşmasında, yönetim kurulu olarak kendilerine görev veren üyelerine teşekkür ederek, şöyle dedi:

“Yeni seçilen yönetim ve denetçilerimize genel kurulumuz görev verdi. Antalya’da yaşayan hemşehrilerimiz arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak, kültürümüzü tanıtarak yaşatmak, hemşehrilik duygularını geliştirmek ve üyelerimizin sorunlarına çözüm bulmak üzere kurulan derneğimiz, hepimize hayırlı olsun. Hep birlikte güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum.”

Daha sonra yönetim kurulu görev dağılımı yaptı. Buna göre, Hacı Söylemez Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirilirken, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na Mustafa Sönmez, Saymanlığa Sinan Kılıçkap, Genel Sekreterliğe Umut Orak, Yönetim Kurulu Üyeliği’ne ise Güler Çırak seçildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir